Döviz Kuru

USD

USD - Dolar

Alış :      TL
Satış :    TL
USD

EURO - Avro

Alış :      TL
Satış :    TL

mantolama firmaları, mantolama detayları, mantolama teknik özellikleri, dış cephe kaplama detayları,

MANTOLAMA UYGULAMALARININ TEKNİK DETAYLARI
İlk aşama olarak yapılacak alanın tüm güvenlik önlemleri ve koruyucu tedbirler alındıktan sonra uygulamaya etap olarak geçilecektir.
1 . ETAP ZEMİN HAZIRLIK:
Uygulama Yapılacak zemin etüd çalışması yapıldıktan sonra gerekli ve uyumlu malzeme temini ile beraber tüm yüzeyler varsa eski boya kalıntılarından arındırılıp yüzey mukavemeti artırmak için izolasyon astar dyobinder / veya poliizolan izolasyon astar ile yüzeyler sağlamlaştırılmalı ki yapışma özelliği yüksek performans elde edebilsin ..Bina toprak seviyesinden itibaren belli bir yükseklik kodu verilip alüminyum su basman profil montajı yapılacaktır .
2. ETAP MANTOLAMA / YAPIŞTIRMA MONTAJ :
Zemin hazırlığı bittikten sonra 50 x 100 cm ebatlarındaki ısı yalıtım levhamızı elyaf atkılı sıva harcı ile yapıştırma işlemini, kenarlarını çerçeve seklinde ve ortasına üç adet yapıştırıcı sürerek duvar kodunu / köşe ve kenarlar dikkate alınarak simetrik bir şekilde montaj yapılacaktır . ısı yalıtım levhalarımızın montajı birbirlerine paralel ve klasik duvar örme sisteminde montaj edildikten sonra varsa ara boşluklarını poliüretan köpük sıkılarak ek yerlerindeki boşluklar sıkıştırılacaktır.
3 . ETAP DÜBEL ÇAKILMASI VE KÖŞEBENT UYGULAMALARI :
Mantolama yapılan yüzey tuğla/ ytong vs yüzey ise 10 cm lik plastik pvc dübel her bir m2 alana 12 adet monte edilecektir . Beton gaz beton sert zeminde ise pvc başlı çelik dübeller m2 12 adet monte edilecektir . tüm köşe ve pencere kenarları zemine göre uyumlu elyaf destekli fileli köşebentlerle simetrik bir görünüm elde edilecektir . Pvc pencere cam kapı kenarları elyaf destekli fileli pvc sızdırmazlık bantı ile çerçevelenecektir , bu işlemdeki amaç pencere ve kapı kenarlarının izolasyonunu dış cephenize uyumlu hale getirebilmektir.
4 . ETAP ELYAF KATKILI FİLE UYGULANMASI VE SIVA İŞLEMİ
Tüm yüzeyler elyaf katkılı izolasyon sıvası ile sıvanıp elyaf destekli fileler ile kaplanması . Kaplanırken fileler 10 'ar cm birbiri üzerine örtüşmesi çatlamalara meyil vermemektedir . Sıva üzerine Yapıştırılmış fileyi henüz ıslak olan sıvamızın içine işlemesi açısından kalın dişli taraklarla sıkıştırma işlemi yapılacaktır.Bu işlemler bitip sıvamız kuruduktan sonra tekrar bir kat daha izolasyon sıvamızla tüm yüzeyler sıvanacaktır Sıva işlemi sona erdikten sonra yüzeylere de Dış Cephe Macunları ile rutüş edilerek pürüzler gözden geçirilerek yüzey boyaya hazır hale getirilecektir .

5.ETAP BOYA UYGULAMASI.:
UYGULAMACI BAYİİ
Sıva işlemi sona erdikten sonra tüm yüzeyler izolasyon astar ile astarlanarak yüzey tamamen yalıtım özelliğini tamamlamış olacaktır . boya uygulamasında isteğe bağlı olarak tercihen silikonlu dış cephe boyaları veya yine silikon esaslı veya akrilik dış cephe grenli ( desenli ) kumlu boya uygulamaları iki kat son kat seklinde uygulanacaktır .. dış cephe uygulamalarında renk seçeneğimiz sınırsız olup iki ton renk seçeneği ile m2 birim fiyat teklifimiz sunulmuştur .. örneğin bir binada 4 ton renk uygulaması seçilmiş ise ekstra olarak iki ton renk farkı fiyata dahil değildir ..Ekstra renk uygulamalarında % 5 fiyat farkı vardır ..
Bina dış cephe mantolama uygulamalarında cephe yüzeyindeki yalıtım dan dolayı mermerlerdeki kısalmaları firmamız alüminyum damlalıkla şık bir görüntüye dönüştürüyor . isteğe bağlı olarak mermer montajlıda firmamızdan temin edilmektedir . oluk pimaş ve su giderleri demontaj ve montajı firmamıza ait olup uygulamalarımız sonucunda onarılıp teslim edilecektir .

YALITIM LEVHASI YOĞUNLUK VE KALINLIKLARI
İstanbul ve cevre iklimler için ideal olan : 4 cm kalınlık 16 densite yoğunluk ısı yalıtım lavhası kullanılmaktadır .isteğe bağlı olarak 16 - 32 densite arası yoğunluk ve 3 ile 8 cm kalınlıkta yalıtım levhası kullanılabilir .extra ses yalıtım içinse dış cephe ve iç cephelerinizde taş yünü yalıtım levhası da kullanılmaktadır .
Cephe Izolasyon Cephe Mantolama Fiyatları Dis Cephe Mantolama
Cephe Kaplama Firması
Cephe Mantolama
Dış Cephe Mantolama

 
Reklam Polyurea Yaıltım Sistemlerideniz reklamLazer Epilasyon Ulusoy Evden eve Nakliyat