Döviz Kuru

USD

USD - Dolar

Alış :      TL
Satış :    TL
USD

EURO - Avro

Alış :      TL
Satış :    TL

iç mimarlık, iç mimarlık nedir, iç mimarlık bölümleri, iş mimarlıkla ilgili,

İç Mimarlık Nedir?
İç Mimarlık Bölümünün Amacı:

İçmimarlık disiplini; kullanıcıların anatomik - ergonomik - psikolojik, ekonomik - sosyolojik - kültürel tüm verilerini saptayarak; yaşamın tüm zaman dilimlerinde ve teknolojik gelişmelerin ışığında zaman tasarruflu, kolay yaşanır, kişi ya da kurumsal kimliğe özel, rahat, konforlu, estetik, özgün, ruhu ve bedeni pozitif besleyen bireysel (konut, ofis vs.) ve genel (sağlık, turizm, eğitim, spor tesisleri vs.) mekanların zemin - duvar - tavan ilişkisi içinde mobilya - aydınlatma - tekstil - aksesuar vs. tüm donanımı ile tasarlanmasını kapsar.
Amaç, bu verilerden yola çıkarak araştırma - proje - uygulama ayağı ile global rekabetin içinde var olabilecek özgün, yaratıcı, yenilikçi, toplumdan kopmayan donanımlı içmimarlar yetiştirmektir.

İç Mimarlık Bölümünün Özellikleri Ve Eğitim Amacı:

İşlevsel, Estetik Çözümler

Mevcut yaşam biçimlerini ve diğer farklı olası yaşam biçimlerini, kullanıcı verileri ışığında araştırıp özgün, kolay ve rahat kullanılan, yaşanan mekan ve mobilya tasarımları yapmak, estetik çözümler üretmek.
Teknolojiyi Yakalamak
Daha kaliteli yaşam ve çevre için teknolojik gelişmeleri takip eden ve teknolojiyi kendine araç olarak kullanabilen, meslek bilgisi kuvvetli, tasarımcı kimliği dünya ölçeğinde oluşmuş uzmanlık dalarına saygılı ve konusunda çağdaş tasarımcılar yetiştirmektir.

Uygulayıcı Nitelik
Tasarım; araştırıma – projelendirme – uygulama aşamaları sonucu oluşur. Amacımız; sektördeki ve kurumlardaki atölye olanaklarını kullanarak üretim ve uygulamanın her aşamasında bilgi sahibi olmalarını, yan ve alt meslek grupları ile dil beraberliklerini sağlamak; ürettiklerini hedef kitle ile buluşturabilen sorgulayıcı – araştırmacı – uygulayıcı kimliklerini ön plana çıkarmak.

Sektörle El Ele
Sektör ile işbirliği geniş açıda ele alınarak sektörün gereksinimlerini sorgulayan, iç mimarların sektöre kolay uyumunu sağlayacak programları uygulamak. Bu programlar çerçevesinde sektördeki kişi ve kurumlarla ilişkileri sıcak tutmayı, bu kişilerin birikim ve deneyimlerini, okullarda seminer, konferans ve diğer etkinlikleri iç mimarlara taşımayı amaçlar.

Toplumsal Sorumluluk – Mesleki Etik
Geleceği biçimlendirecek ve bu sorumluluğu sırtlanacak gençlere; meslek ahlak sorumluluğunun bilincinde, önce kendine ve sonra muhatap olduğu kişi ve kurumlara saygılı, kendine güvenen ve etrafında da güven ortamı oluşturan erdemli, saygın mutlu bireyler olmaları için yol göstermek amacındadır.

Kaynak: TİMG İç mimarlık | TİMGRUBU - Türk İç Mimarlar Grubu

 
Polyurea Yaıltım Sistemlerideniz reklamReklam Ulusoy Evden eve NakliyatLazer Epilasyon